Kalite OSGB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, işyerlerine iş güvenliği ve sağlığı konularında hizmet vermek amacıyla kurulmuş ortak sağlık güvenlik birimidir. Bu birimde, yasalarca zorunlu kılınan tıbbi ve fiziki donanımların yanı sıra, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ile birlikte diğer sağlık personeli gibi iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri bulunur. İşyerleri ile anlaşma yaparak, zorunlu sağlık ve güvenlik personeli bulundurma hizmetini sağlar.

Kalite OSGB, işyerlerindeki sağlık ve güvenlik uygulamalarının sadece yasal zorunluluklardan dolayı değil, kaliteli ve insani bir çalışma kültürü oluşturmak için yapılması gerektiğine inanarak çalışmalarını yürütür. İşyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratılması için, yasaların gerektirdiği çalışmaları uygulayarak, gerekli bilgi ve donanıma sahip, deneyimli, yetenekli ve uzman ekibiyle işletmelerin tüm sağlık ve güvenlik çalışmalarını üstlenir. Kalite OSGB, gelişmiş iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını her sektörün her kesimine ulaştırmanın inancı ve gayreti içindedir.

 

İşinizin normal akışı engellenmeden, iş sağlığı ve güvenliği konularında işletmenizin karşılaşabileceği tüm tehlike olasılıkları, Kalite OSGB uzmanları tarafından tespit edilir ve izlenilmesi gereken yol belirlenir.

 

Kalite OSGB işletmeniz için, yangın, kaza, doğal afet gibi acil müdahale gerektiren durumları belirler, acil durum planı hazırlar. Acil müdahale ve ilkyardım konularında yapılması gereken uygulamaları organize eder. Çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilendirilmeleri için planlamalar yapar.

 

Unutulmamalıdır ki kendini sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında hisseden çalışan, üretime daha fazla katkıda bulunarak verimi arttırır. Bugün maliyet olarak gördüğünüz sağlık ve güvenlik harcamaları yarın işletmenize daha hızlı ve daha kaliteli üretim olarak geri dönecektir.

 

Neden Kalite Akademi?

 

Kalite için eğitim, eğitim için de kalite diyenlerin tercihi olan Kalite Akademi, bireylere ve kurumlara sunduğu imkânlar ile sektör için yol gösterici bir konumda yer almaktadır. Kadrosunda yer alan deneyim ve bilgi sahibi uzmanlarıyla, birlikte çalıştığı işletmelerin kalitesine her geçen gün değer katmaktadır.

 

Kalite Group bünyesinde bulunan Kalite Akademi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, işyeri hekimliği eğitimleri, işyeri hemşireliği eğitimleri, ilkyardım eğitimleri, yangın eğitimleri, kurumsal eğitimler gibi bireylere ve kurumlara değer katacak eğitim hizmetleri sunmaktadır. Bunlarla birlikte uzaktan eğitimler ve isg profesyonelleri, işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları için eğitici eğitimler de verdiği hizmetler arasındadır. Kaliteli eğitimin yanı sıra risk analizi, isg ve iş hukuku alanlarında da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kalite Akademi, iş sağlığı ve güvenliği standartlarının kamuda ve özel sektörde faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlara ulaştırılmasını sağlar. Çalışma ortamlarını daha sağlıklı ve daha güvenli hale getirebilmek amacıyla, başta çalışanlar ve işverenler olmak üzere çalışma hayatının içerisinde yer alan herkesin, iş sağlığı ve güvenliği bilincine sahip olabilmeleri için hak ettikleri kaliteli eğitimden faydalanmasını mümkün kılar.