Neden OSGB Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ?

OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) iş sağlığı be güvenliği konularını ilgilendiren ve büyük önem arz eden dosya arşivlerini, sizin adınıza sistemli ve düzenli bir şekilde saklar. Tüm işletmelerin yönetimlerince yapılması gereken bu sistem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın müfettişlerinin yapacağı e-denetimlerde de büyük önem taşımaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği konularında işletmenizin karşılaşabileceği tüm tehlike olasılıkları uzmanlar tarafından tespit edilir ve izlemeniz gereken yol OSGB tarafından belirlenir. Daha önceden yapılmış tüm yanlış uygulamaların düzeltilmesi OSGB’nin sorumluluğu arasındadır.

OSGB işletmenizin değişen ihtiyaçlarını, gözden kaçırılan eksiklikleri farklı ve uzman bir bakışla değerlendirir, çalışanların ve işletmelerin menfaatlerini göz önünde bulundurarak size daha profesyonel bir çalışma imkanı sunar.

İşletmenizin OSGB ile yaptığı anlaşma dahilinde, işyerinizde bulundurma zorunluluğunuz olan sağlık personeli, iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi istihdamının neden olduğu SGK prim ve maaş ödemeleri, ihbar ve kıdem tazminatları gibi sorumluluklarınızdan kurtulursunuz.

İşyerinizde iş sağlığı ve güvenliği sağlanması için görev verdiğiniz hekim ve uzmanlarınızın planlanmamış izin kullanımları için OSGB’ler aynı profesyonelliğe sahip hekim ve uzmanları sürekli yedekte bulundurur.